Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Staroměstský orloj v Praze je opět úplný!

Hospodářská správa Magistrátu hl. města Prahy naplánovala údržbu soch na Staroměstském orloji začátkem roku 2012. Nyní jsou sochy zpět na svém místě "v čistém a opraveném kabátě".

Sochy Staroměstského orloje musely být zrestaurovány, protože přibývající roky a měnící se počasí jim příliš nesvědčilo. Této práce se ujali restaurátoři Jiří Matějíček a Darina Smetánková, kteří sochy nejprve důkladně očistili, zaretušovali každý poškozený kousíček oprýskaného laku, nově přelakovali a pozlatili.

Jako první přišli na řadu plastiky Marnivec, Lakomec, Smrtka a Rozkoš, dále poté v průběhu února Hvězdář, Kronikář, Filozof a Anděl.

Staroměstský orloj patří mezi jedinečné památky Prahy. Vždyť není ani sedm hodin ráno a před Staroměstským orlojem stojí turisté, avšak apoštolové vycházejí každý den poprvé až v devět hodin. Funguje to tak od druhé světové války. Stroj, díky kterému figurky apoštolů krouží za okénky, se ještě před měsícem naposledy spouštěl vždy v devět hodin večer, poté opět až ráno. "To jsme nyní změnili. Jelikož se v létě před orlojem schází řada lidí ještě v pozdních hodinách, rozhodli jsme se, že se apoštolové naposledy za den ukážou ne v devět večer, ale v jedenáct," uvedl orlojník Petr Skála. Podle něj se však po skončení léta vrátí fungování stroje zase do starého režimu.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře