Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Starý královský palác aneb živá historie českých králů!

Starý královský palác je nedílnou součástí české historie, kde vznikaly české dějiny rozhodnutím českých králů, kteří zde působili. Neváhejte a pojďte s námi nahlédnout pod pokličku tohoto historicky významného místa! Navíc se skvělým průvodcem - odborníkem přímo z Pražského hradu - PhDr. Františkem Kadlecem!

Součástí komplexu Pražského hradu je Starý královský palác, který od 10. století sloužil hlavně jako sídlo českých králů. Dal by se členit na několik částí, Vladislavský sál, Stará sněmovna, sál Nových zemských desek, Ludvíkovo křídlo a k paláci patří ještě kostel Všech svatých. V průběhu staletí byl palác mnohokrát přestavován, nedávno byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce celého objektu, a tak je pro návštěvníky po dlouhé době otevřen celý. 

Předností je zcela jistě Vladislavský sál, který nabývá vskutku obdivuhodných rozměrů, díky kterým je velmi obdivován. Měří totiž 62x16 metrů, a jeho unikátní kroužení klenba stropu se tyčí ve výšce 13 metrů. Vladislavský sál byl vystaven ve stylu pozdní gotiky stavitelem Benediktem Reidem. Tento sál sloužil především ke královské reprezentaci, a ke státním a reprezentačním účelům je do jisté míry využíván dodnes. 

Pojďte se dozvědět více informací o tomto historickém unikátu, který je pýchou českého národa. Zveme Vás na prohlídku ve Starém královském paláci, kdy Vám zkušený průvodce přímo z Pražského hradu představí celý objekt, ukáže Vám důležitá místa a upozorní na zlomově okamžiky v historii paláce. Dozvíte se také zajímavosti, které si v žádném knižním průvodci nepřečtete a navíc strávíte příjemné odpoledne zahrnuti českou historií. 

Přihlaste se ještě dnes, prohlídka stojí zato! 

Nové termíny semináře Starý královský palác:
 
Aktualizace: 23.7.2015

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře