Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Stáže ve firmách – vzdělávací praxe

Cílem tohoto projektu je získání praxe v délce 1 – 6 měsíců, poznat zázemí zavedené firmy a zvýšit svou cenu na trhu práce. Do projektu se mohou zapojit všechny ekonomické subjekty, které jsou registrovány v České republice a stážistou mohou být všichni občané ČR s trvalým bydlištěm na mimo území hl. m. Prahy s výjimkou OSVČ. Projekt je plně hrazen ze státního rozpočtu České republiky a z Evropského sociálního fondu.

Délka stáže je stanovena na počet odpracovaných hodin, které obvykle proběhnou v rozmezí od jednoho měsíce do půl roku. Každý den průběhu stáže musí stážista odpracovat minimálně čtyři hodiny. Během celé doby průběhu práce je pod vedením odborného mentora, který je zaměstnancem poskytovatele stáže a zároveň hlavní zodpovědnou osobou za průběh celé stáže.

Stážistou může být občan ČR s trvalým pobytem mimo území hl. m. Prahy, například absolventi, nezaměstnaní, osoby, které se vracejí na trh práce (např. po rodičovské dovolené), osoby, které jsou zaměstnané, ale chtějí se i nadále vzdělávat a také nezletilé osoby.

Po úspěšném dokončení pracovní stáže obdrží stážista certifikát Europass – doklad o stáži, na kterém budou uvedeny všechny informace o právě absolvované stáži a kterým se stážista může prokazovat potenciálním zaměstnavatelům.

Během stáže má stážista nárok na uhrazení nákladů za stáž, ale nemá nárok na finanční kompenzaci za vykonanou práci. Za každou odpracovanou hodinu získá stážista stravenku v hodnotě 20 Kč, cestovné vlastím vozem propláceno není, jízdné na veřejnou dopravu je propláceno podle podmínek uvedených v Manuálu pro stážistu. Ubytování je hrazeno maximálně ve výši 350Kč/noc/osoba s tím, že stážista má nárok na ubytování pouze při dojíždění delším než 75 minut z místa bydliště. Stáž je financována z Fondu dalšího vzdělávání.

Více informací naleznete na www.stazevefirmach.cz

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře