Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Svatováclavská kaple - místo odpočinku knížete Václava.

Víte toho o kapli sv. Václava minimum? Chtěli byste se dozvědět více a využít své znalosti během svého průvodcování? Nebo se jen toužíte dozvědět něco nového o české historii? Zveme Vás na jedinečný seminář Svatováclavská kaple za doprovodu odborného výkladu PhDr. Františka Kadlece, odborníka přímo z Pražského hradu.

Svatováclavská kaple byla postavena v letech 1362 – 1367 přímo nad hrobem knížete Václava, který je považován za patrona naší země. Stavbou tohoto krásného a historicky významného místa se může pyšnit Petr Parléř a jistě se dá říci, že je to nejposvátnější místo v katedrále sv. Víta. Samotná kaple má čtvercový půdorys, hvězdicovou klenbu a stěny kaple zdobí polodrahokamy. Ve střední části kaple se pak nachází náhrobek samotného knížete Václava, který je umístěný přímo nad jeho hrobem a na jehož zhotovení bylo použito ryzí zlato a drahokamy. Tento náhrobek byl zhotovený ve 14. století za účelem ochrany hrobu knížete.

Svatováclavská kaple tak stvrzuje důležitost tohoto místa v české historii a nejen každý průvodce, ale také každý Čech by měl o tomto místě alespoň něco vědět. Proto Vás zveme na jedinečnou prohlídku Svatováclavské kaple společně s jedinečným průvodcem přímo z Pražského hradu. PhDr. František Kadlec je odborníkem, který zasvětil svůj život Pražskému hradu, a tudíž je v této prohlídce odborníkem nejpovolanějším. 

Neváhejte a přihlaste se na jedinečnou prohlídku, ve které se dozvíte spoustu zajímavostí o české historii. Stojí to za to!

Aktuálně vypsané termíny:
 
 Budou vypsány

Aktualizace: 18.11.2015 
 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře