Praha
Praha
Praha
Praha

Články

Tradiční české řemeslo.

Zavítejte do nově otevřeného obchodu v Praze na Starém městě a dozvíte se více informací o výrobě originálních ručně tvarovaných šperků! Zástupci cestovních kanceláří a agentur ACK ČR a vybraní průvodci měli možnost se seznámit s unikátní nabídkou šperků Stefany.

Slyšeli jste již o výrobě originálních ručně tvarovaných šperků z přírodních kamenů? Pokud ještě ne, tak musíte zavítat do nově otevřeného obchodu v Praze na Starém městě, kde kromě šperků objevíte i krásu brusičského řemesla.

 
Značkové originální šperky STEFANY jsou vyrobeny z přírodních kamenů a na trhu se tato firma prezentuje již 23 let a od roku 2001 i pod ochrannou známkou.
 
České šperkařství má za sebou již dlouhou tradici. Na ni navázala Štěpánka Tóth Kurfiřtová spolu se svým tatínkem Manfredem Linkerem v 90-tých letech minulého století. A z rodiny brusiče se postupně stávala malá firma vyrábějící šperky z přírodních kamenů. 
 
Kdo zavítá do obchodu, stane se na na krátkou chvíli brusičem českých achátů. Každý bude posazen za hladinový brus a sám si kousek přírody dotvoří. Přitom se každý dozví něco málo z historie tohoto řemesla, jelikož se dochovaly zprávy o tovaryších z doby vlády Karla IV.
 
Na toto navazuje i rodinný příběh paní Štěpánky Tóth Kurfiřtové. Příběh jejího tatínka, který se spolu se svým kolegou zasloužil o objevení naleziště hradbových ametystů a krvavě červených jaspisů, které zdobí stěny v kaplích sv. Václava ve svatovítské katedrále a sv. Barbory a sv. Kříže na Karlštejně. Za vším stála náhoda. Ale více si přijďte vyposlechnout do obchodu na Starém městě. Uslyšíte  příběh, který je nazván "Cesta za tajemstvím".
 
Výroba těchto šperků je opravdu velice originální, vymyká se a už na první pohled je jasně patrné, že šperky jsou jiné než ostatní nabídka. Ve firmě nepoužívají žádné strojové vybavení, používána je jen kovadlinka a kladívko. Zakoupením speciální páječky lze osazovat kameny i pravých kovů, což před tím nebylo možné. Tímto se otevřel prostor uspokojit i náročnější klientelu.
 
Použitý materiál je obecný, neboli bižuterní kov (slitina zinku a mědi - tombak), umožňující rozmanité tvarování výsledného dekoru, který se zpravidla neopakuje. Finální barvu zajišťuje povrchová úprava pomocí tzv.galvanizace:
  • nanesením vrstvy rhodia - jedná se o velmi tvrdý kov, který zaručuje dlouhou použitelnost šperku beze změn
  • pozlacením 24-karátovým zlatem
  • nanesením staromědi, která je pokryta tvrdým lakem, aby nedocházelo k oxidaci povrchu
Všechny galvanické úpravy jsou obnovitelné. Šperky, které mají bezprostřední kontakt s pokožkou jsou zdravotně nezávadné, to znamená, že neobsahují nikl.
 
Mimo českých achátů a jaspisů umí zpracovat jakýkoliv jiný materiál z domácích i světových nalezišť. 
 
OTEVÍRACÍ DOBA                                       
  • Po - Pá: od 11:00 do 19:00 hodin
  • Sobota: od 10:00 do 16:00 hodin
  • Neděle: Zavřeno
Jarní a letní provozní doba bude přizpůsobena zájmu návštěvníků, větší skupiny nutno objednat předem.
 
Průvodci, průvodci Prahou, pracovníci cestovních kanceláří mají další námět pro nabídku turistům. 
 
Více informací naleznete na www.stefany-sperky.cz

Fotogalerie z naší prezentace.... Děkujeme paní Štěpánce Tóth Kurfiřtové.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

NOVINKA Kurz Průvodce cestovního ruchu kombinovaný s dálkovým studiem se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 24. srpen 2018, Pátek
Kde? NOVINKA - Máte málo času? Využijte možnost kombinovaného studia - prezenční + dálkové. Prezenčně pouze 3 dny - pátek, sobota a neděle 24. + 25. + 26. srpna 2018 . Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od zastávky metra Karlovo náměstí a tramvaje Palackého náměstí. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce PK 65-021-N. Cena kurzu je 5 500 Kč.
Číslo N/2018

Více informací

NOVINKA Kurz Delegát cestovní kanceláře - místní zástupce - kombinace se samostudiem

Od kdy? 24. srpen 2018, Pátek
Kde? Kurz se koná 24., + 25., 26. srpna 2018, výuka probíhá pátek, sobota, neděle od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin na adrese Na Moráni 5, Praha 2, cena kurzu 5 500 Kč
Číslo DEL7/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 27. srpen 2018, Pondělí
Kde? Kurz Průvodce Prahou se koná od 27. srpna 2018 do 8. září 2018 každý den od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 6 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 12/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'