Praha
Praha
Praha
Praha

O kurzech

Turistická informační centra v ČR si zachovávají vysoký standard služeb

Na konci roku 2015 dosáhlo turistické informační centrum na v Praze na Staroměstském náměstí rekordního počtu návštěvníků. Tím byl náramně zakončen rok 2015 v cestovním ruchu v Praze. Turistická informační centra (TIC), jsou certifikována Jednotnou klasifikací TIC a pravidelně procházejí různými kontrolami. Kontroloři využívají metody mystery shopping – tedy hodnocení z pohledu zákazníka – a docházejí k závěru, že kontrolovaná centra poskytují vysoce kvalitní služby.

Počet turistů, kteří navštívili informační centrum na Staroměstském náměstí v Praze, dosáhl na konci roku 2015 rekordních čísel. Celkem 240 tisíc turistů využilo v prosinci služeb turistického stánku, který zde působí již 7 let. Jedná se tedy o rekordní počet návštěvníků od roku 2009. 

Nejčastější návštěvníci jsou podle statistik z Velké Británie a USA. Překvapivě se na třetí pozici umístili turisté z České republiky, a dále mezi četné návštěvníky patří Španělé, Francouzi a Italové. 

Turistická informační centra poskytují rady, tipy a informace nejen o Praze a jejích památkách, ale také o ostatních regionech a zajímavých místech v celé České republice. V centrech by měl mít návštěvník možnost dostat informace o dobrých průvodcích, případně si rovnou zprostředkovat nějakou vycházku s výkladem průvodce, nebo dostat tip na zajímavou výstavu či kulturní akci, jako třeba plavbu lodí po Vltavě

Turistická informační centra v ČR mají vysoký standard poskytování služeb. Pracovníci jsou schopni vám velmi dobře poradit, zejména co se týče místních kulturních památek a zajímavých akcí. Tato centra procházejí častými kontrolami, které probíhají formou mystery shopping. 

Mystery shopping se zaměřuje na kvalitu nabízených služeb, je organizován agenturou CzechTourism a Asociací turistických informačních center ČR. Průzkum provádí agentura NMS Market Research, která se těší velmi dobré pověsti v oblasti provádění průzkumů. Hodnotil se exteriér, otevírací doba, první dojem, vystupování pracovníků, vybavenost a další doplňkové faktory.

Výzkumy mají několik cílů: v první řadě jde o poskytování zpětné vazby provozovatelům turistických informačních center, ale také o ověření kvality služeb a o zmapování posunu v porovnání s předchozím rokem. 

Nejlepší turistická informační centra se nacházejí v Karlovarském, Plzeňském a Středočeském kraji. Průměrný výsledek indexu kvality v roce 2013 je 84%. Průzkumy ukázaly, že nejlépe hodnocen je exteriér, interiér a vybavenost, naopak nejhůře dopadlo vystupování pracovníků.

Zdroj: tisková zpráva agentury CzechTourism, www.czechtourism.cz

Aktualizace: 27.1.2016 RP

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  


Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město

Od kdy? 27. květen 2018, Neděle
Kde? Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město se koná 27. května 2018 (neděle) od 9:00 do 13:00 hodin s PhDr. Rudolfem Pošvou, CSc. Cena vycházky je 200 Kč.
Číslo V1/2018

Více informací

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'