Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Umění spojení

Lektorské centrum Galerie GASK v Kutné Hoře připravilo netradiční a ojedinělý projekt pro seniory. Během tohoto projektu se budou senioři seznamovat s tvorbou současných umělců a z jejich společné tvorby bude vytvořeno osm rozměrných děl. Tato budou poté vydražena na dobročinné aukci a výtěžek z prodeje dostane Sdružení rané péče.

Projekt Umění spojení má hned několik cílů, například spojení lidí žijících v Kutné Hoře (ale i jinde) s galerijním prostředím, mezigenerační spojení a pomoc druhým.

Druhý letošní projekt zaměřený na seniory finančně podporuje město Kutná Hora a jsou do něj aktivně zapojena všechna sdružení, která nějakým způsobe pracují se seniory v Kutné Hoře – Život 90, o.s., kutnohorská Charita, Domov pro seniory Barbora, Klub důchodců a mnohé další. 

Mladí umělci připravili pro seniory v Galerii GASK zajímavý program. Ukáží jim různé výtvarné styly i techniky, které si poté senioři sami vyzkouší. Každý umělec si určil téma, kterému se bude během projektu věnovat. Malíř Pavel Vašíček se zaměří na mozaikovou malbu na téma hlubin, sochař Petr Švolba bude ve spolupráci se seniory tvořit kamenný objekt a senioři z Klubu důchodců vytvoří pod vedením malíře Luďka Rathouského abstrakci na téma „Já jsem historie aneb Pramen života“. Dalšími umělci, kteří na projektu spolupracují, jsou studenti pražské FAMU a umělecká skupina Posedlí.

Konečná díla vzniknou smícháním tvoreb profesionálních umělců a seniorů. Tato díla budou v prosinci vydražena na aukci, jejíž výtěžek bude věnován Sdružení rané péče, která se stará o děti se sociálním a zdravotním postižením.

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti