Praha
Praha
Praha
Praha

Aktuality

VÁNOCE

Vánoce a vše kolem nich představují pro český národ jedno z nejvýznamnějších období v roce. Období plné klidu, lásky a porozumění.

 

 • Vánoce představují pro český národ nejdůležitější svátky v roce. Všechno začíná s počátkem adventu. Ten připadá na 4. neděli před Štědrým dnem. Ač se jednalo původně o dobu postu, kdy se lidé neměli příliš veselit, v dnešní době si lidé advent užívají naplno. V tuto dobu si začnou zdobit své domovy různými ozdobami. Téměř každý dům je pak osvětlený řetězem, svíticí kometou v okně, nebo tradičním svícínkem.
 •  Ke 4. prosinci, tedy na svátek Barbory, by si žádné děvče nemělo zapomenou utrhnout větévku břízy. Praví se, že pokud daná větvička vykvete do Štědrého dne, dívka se brzy vdá. Dříve si dokonce dívky trhaly větviček více a pojmenovávaly je podle chlapců, kteří se jim líbili. Ta která vykvetla, toho si měla vzít.
 • 5. prosince nás navštíví Mikuláš s andělem a čertem. Tento posel dobrosrdečnosti přináší hodným dětem odměnu, zlobivým nadělí čert uhlí a andělovi se musí slíbit, že se během příštího roku polepší. Součástí odměny bývá adventní kalendář a pro děti začíná opravdové odpočítání Štědrého dne. Pro maminky znamená tento datum jediné, a to, že začnou s pečením vánočního cukroví.
 •  V tuto dobu bychom se také měli pomalu začít shánět po jmelí. Už od pradávna je tato rostlina považována za ochránce proti všemu zlému a jako podpora plodnosti. Neměla by tedy chybět v žádné domácnosti. Většinou ji najdeme zavěšenou v prostoru, a to z toho důvodu, že kdo se pod ním na Štědrý den políbí, tomu vydrží jak štěstí, zdraví, tak i láska. V dnešní době má jmelí mnoho podob. Zakoupit si můžeme přírodní zelené, ve zlaté nebo stříbrné barvě.
 • Doba rychle uteče a je tu Štědrý den. Každý se na tento den těší. Je to den plný pohody, lásky a porozumění. Během dne by se měl připravit vánoční stromeček, aby měl Ježíšek kam nadělit dárky. Maminky  připravují štědrovečerní večeří, kde by neměla chybět rybí polévka, smažený kapr a bramborový salát. I v dnešní době hodně lidí dodržuje dávné tradice. Dívky hází střevícem, který jim napoví, jestli se vdají. Na štědrovečerní stůl připravujeme talíř navíc, v případě, že by se našel někdo, kdo by na večeři přivítal, dále dáváme peníze pod talíř, aby se nám i v příštím roce po finanční stránce dařilo. Nevynecháváme ani krájení jablka, kdy hvězdička znamená štěstí, oproti tomu kříž smůlu. Především potom dodržujeme tradici, že od štědrovečerní večeře neodcházíme dříve než všichni dojetí, abychom se i v příštím roce opět sešli pohromadě.
 • Po tom všem konečně zazvoní zvoneček, který nám oznámí Ježíška, jenž nám nadělil dárky. Spolu s rozbalováním dárků pojídáme cukroví, posloucháme koledy nebo sledujeme tradiční pohádky, které se ke Štědrému večeru vážou.
 • Ty co vydrží a neusnou, vyráží na Půlnoční mši Jakuba Jana Ryby, která představuje krásné zakončení tohoto kouzelného dne. Zbytek svátků vánočních trávíme v kruhu rodinném a nadále si užíváme pohodu, během které oslavíme příchod Nového roku a vše ukončíme 6. ledna, kdy nás přijdou navštívit Tří králové s dobročinnou sbírkou.  

Adventní období si můžete zpříjemnit návštěvou vánočních trhů, nebo návštěvou stálých expozic betlémů.

Vánoční trhy jsou velmi oblíbené u našich i zahraničních návštěvníků Prahy. Podívejte se na přehled termínů vánočních trhů v Praze a naplánujte si jejich návštěvu. Naši profesionální certifikovaní průvodci Vám ukážou tu nejkrásnější vánoční atmosféru.

A pokud ještě nevíte, co darovat svým blízským pod vánoční stromeček dáme Vám malý tip. Darujte dárkovou poukázku na kurz nebo seminář!

 

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 

Proč si vybrat TYRKYS?

 • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
 • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
 • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
 • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

ZDARMA - Novinka - Krásy Prahy, aneb baví Vás poznávat Prahu?

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? ZDARMA - seminář Krásy Prahy se koná 30. května 2018 (středa) od 17:30 do 18:45 v TYRKYSu, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od stanice metra Karlovo náměstí a zastávky tramvaje Palackého náměstí.
Číslo DIV8/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'