Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy jsou velmi oblíbené u našich i zahraničních návštěvníků Prahy. Podívejte se na přehled termínů vánočních trhů v Praze a naplánujte si jejich návštěvu.

Vánoční trhy jsou velmi oblíbené u našich i zahraničních návštěvníků Prahy. Podívejte se na přehled termínů vánočních trhů v Praze. Naši profesionální certifikovaní průvodci Vám ukážou tu nejkrásnější vánoční atmosféru.

Vánoční trhy jsou pouliční trhy, které se konají během adventu, tedy 4 týdnů před Štědrým dnem ve městských ulicích. Tradice Vánočních trhů pochází z Německa a Rakouska, dnes jsou trhy rozšířené po celém světě. Snad první Vánoční trhy se konaly ve Vídni v roce 1294.

K vánočním trhům patří vánoční strom. Za hlavní vánoční strom je považovám v Praze ten, který stojí na Staroměstském náměstí. Každoročně je smrk pro Prahu pečlivě vybírán. Letošní vánoční strom pochází z Pecky (Jičínsko). Třicet a jeden metr vysoký smrk darovala městu Praha rodina Wolfových.   

Staroměstské náměstí:
Od 26. listopadu 2016 do 6. ledna 2017
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí jsou obvykle nejoblíbenější a nejnavštěvovanější. Díky nim dýchá na návštěvníky historických částí hlavního města vánoční atmosféra. Návštěvníci si kromě nákupu mohou také prohlédnout jesličky se živými zvířaty, vyzkoušet si nějaké tradiční řemeslo nebo zhlédnout část bohatého kulturního programu. Otevírací doba je každý den od 10:00 do 22:00. 

Václavské náměstí
Od 26. listopadu 2016 a budou ukončeny 6. ledna příštího roku
Vánoční trhy se konají také ve spodní části Václavského náměstí. Na trzích můžete zakoupit tradiční vánoční dárky a sledovat ukázky tradičních lidových řemesel. I zde je denně otevřeno od 10 hodin do 22. 

Před OC Palladium
Od 26. listopadu 2016 do 30. prosince 2016
Vánoční trhy se již tradičně konají také před OC Palladium u stanice metra B – Náměstí republiky. I zde můžete nakoupit vánoční předměty nebo načerpat pravou vánoční atmosféru. Nakoupit přijďte denně od 10:00 do 22:00. 

Vánoční trhy na Pražském hradě
Od 25. listopadu 2016 do 6. ledna 2017. 
Český klenot a současně jeden z největších hradních komplexů na světě letos otevírá již podruhé v historii své brány vánočním trhům. Více než 70 dřevěných stánků s tradiční tématikou nabídne vánoční pochutiny a především nezapomenutelnou vánoční atmosféru. Trhy budou umístěny na Náměstí u Sv. Jiří a ve Stájovém dvoře, kam se dostanete z ulice U Prašného mostu, v provozu budou každý den od 9:00 do 19:00/20:00. 

Anděl
3.12. - 23. 12. 2016 – otevřeno od 9 do 19 hodin.
Nenechte si ujít tradiční vánoční trhy na pěší zóně u stanice metra Anděl. 

Náměstí Míru
20. 11. - 24. 12. 2016
Tradiční vánoční trhy na centrálním náměstí Vinohrad na náměstí Míru. Vánoční trhy nabízejí příchozím typické produkty těchto svátků.Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další. Přijďte od 10h do 19h.

Adventní farmářské trhy na Kulaťáku - Vítězné náměstí

24. 11. 2015 - 23. 12. 2016

Advent na Farmářských trzích na Kulaťáku již od pátku 24.11. Adventní trhy na Kulaťáku každý pátek 12-18h i sobotu 8 – 14h! Vánoční dárky, stromky, ozdoby, kapři, dobová řemesla, svařák, hudba, vánoční atmosféra, to vše vás čeká na trzích v Dejvicích!

Tylovo náměstí

Vánoční trhy na Tylově náměstí v Praze 2 se pro návštěvníky otevřou od 23.11. do 24.12., denně od 10 do 19 hodin.

Naši profesionální certifikovaní průvodci Vám ukážou tu nejkrásnější vánoční atmosféru.

A pokud ještě nevíte, co darovat svým blízkým pod vánoční stromeček dáme Vám malý tip. Darujte dárkovou poukázku na kurz nebo seminář! 

Přečtěte si také: 

 Kdo může být průvodcem - průvodkyní? 

Jak se stát průvodcem - průvodkyní? 

 Jaké jsou konkrétní formy práce průvodce 

 Jaké jsou výhody práce průvodce - práce průvodce - práce snů

  Co všechno zajišťuje cestovní kancelář průvodci, když provádí mimo domov 

 Kolik jazyků můsí znát průvodce?    

 Jaké to je být průvodcem v památkovém objektu 
 
 Jak jsem se stala průvodkyní na Pražském hradě  
 
 Jak si co nejvíce usnadnit přípravu na zkoušku průvodce 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře