Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Vaše práva při cestování po EU

V případě problémů, které mohou nastat během mezinárodní cesty vlakem nebo letadlem z EU nebo do EU, můžete mít nárok na vrácení peněz nebo na finanční kompenzaci.

Cesta letadlem:
Při zpoždění letadla delším než 5 hodin, při plném obsazení Vašeho letu nebo při odepření vstupu na palubu můžete buď doletět do cílové destinace jiným spojem  nebo požadovat vrácení peněz od letecké společnosti. Při splnění všech předepsaných podmínek máte nárok na finanční kompenzaci ve výši od 125 do 600 EUR, v závislosti na délce letu. Můžete také nárokovat různé služby jako ubytování, telekomunikační služby nebo stravu – různé služby jsou taktéž poskytovány v závislosti na délce letu.

Cesta vlakem:
Při cestě vlakem máte nárok na vrácení peněz za jízdenku v případě, že má vlak více než hodinové zpoždění. Pokud se rozhodnete pokračovat původním spojem se zpožděním, máte nárok na finanční náhradu ve výši 25% - 50% jízdného – v závislosti na délky cesty. Výjimkou jsou případy, kdy bylo zpoždění způsobeno okolnostmi, které nemohl dopravce ovlivnit (např. přírodní katastrofa).

Cesta autobusem a trajektem:
V současné době nemají cestující těmito dopravními prostředky právo na náhradu jízdného, tato legislativa se nyní připravuje.

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti