Praha
Praha
Praha
Praha

Články

Vyberte si správný zájezd

Chystáte se na dovolenou? Vybíráte Váš zájezd? Upoutala Vás nízká cena nabízeného zájezdu? Doba výběru dovolené je tady, a proto by lidé měli být opatrní, jaký zájezd a u jaké společnosti - cestovní kanceláře si zvolí.

V případě, že se rozhodujete o koupi zájezdu, pečlivě si ověřte všechny informace. Velmi nízká cena je často lákavá, ale nesmíme zapomenout, že cílem každého člověka je prožít klidnou a spokojenou dovolenou.

Podmínky ogranizování zájezdů stanoví v České republice zákon č. 159/1999 Sb. Tento zákon také definuje, co to vlastně je zájezd z hlediska zákona. Zájezdem se rozumí předem sestavená a za souhrnnou cenu nabízená kombinace minimálně dvou typů služeb (například doprava a ubytování). Zájezd může organizovat na vlastní jméno a vlastní odpovědnost pouze koncesovaná cestovní kancelář.

Cestovní agentury smí prodávat zájezdy koncesovaných cestovních kanceláří s tím, že klienta musí být řádně informovat, od jaké cestovní kanceláře mu zájezd nabízejí. 

Mnoho klientů se často nechá nalákat výhodnou cenou a často ani netuší, že ta cestovní agentura, u níž si zájezd vybrali, je ve skutečnosti jen nějaký klub, spolek či zájmové sdružení. A právě tyto různé kluby mnohdy nabízí zájezdy, aniž by pro to měly podnikatelské oprávnění, čímž porušují zákon. Tím pádem se také může například stát, že turista bude v zahraničí nemile překvapem v případě nějakého úrazu, kdy zjistí, že není dostatečně pojištěn.

Pokud si kupujete zájezd od cestovní agentury je třeba si ověřit, že pořádající cestovní kancelář má koncesi k provozování cestovní kanceláře a povinné pojištění proti úpadku. Stejně tak si to ověříte i v případě, že kupujete zájezd přímo od cestovní kanceláře.

A pak už se můžete dát do studia nabídek a vybírat a vybírat ten nejlepší zájezd právě pro Vás. Výhodou cestování s cestovní kanceláří je zejména skutečnost, že vše máte zajištěno a nemusíte se o nic starat. Zájezd doprovází průvodce cestovní kanceláře nebo u pobytového zájezdu se o Vás bude starat delegát cestovní kanceláře (nově se nazývá místní zástupce cestovní kanceláře).
 

 • Při výběru zájezdu nehleďte jen na cenu jako takovou, ale na to, jaké služby cena obsahuje. Zdánlivě dražší zájezd může být v konečném důsledku levnější. (zájezd Vám může prodražit placené internetové připojení v hotelu pokud chcete být neustále on line, parkování při cestě vlastním automobilem a řada dalších drobností).
   
 • Ujasněte si, jakou dovolenou si přejete. Pod pojmem "taková pěkná dovolená" si každý představí každý člověk něco jiného. Vytvořte si seznam Vašich požadavků (například hotel s výhledem na moře, oblázková pláž, apartmány přímo u sjezdovek, wi-fi připojejí zdarma, dětské animační programy atd.)
   
 • Požadujte od cestovní kanceláře přesné informace. Ptejte se, ptejte se a ptejte se. Základem spokojenosti jsou přesné informace. Stejně tak si zjistěte reference od jiných klientů, případně hledejte reference na internetu. Například o nabízených hotelech, restauracích, plážích atd. lze získat velmi přesné informace. Co jednomu klientovi vadí, druhý považuje za skvělé (příklad pokud se v recenzích objeví informace, že hotel není zařízen pro pobyt rodin s dětmi, bude tento hotel vhodný právě pro klienty, kteří hledají klidný pobyt bez dětí.)
   
 • Ověřte si, že pořadatelem zájezdu je koncesovaná cestovní kancelář. Různé tzv. expedice, výpravy na doporučení lidí (typu kupte si sami letenku, poradím Vám hotel a jedu s Vámi atd.), mohou zavánět exotikou, jsou velmi lákavé svou cenou, ale také mohou přinést řadu problémů.
   
 • Zájezd "last minute" - nákup na poslední chvíli často láká atraktivní slevou. Nesmíte však zapomenout, že už si nemůžete příliš vybírat a musíte se spokojit s nabídkou, která zbývá k dispozici. Záleží na náročnosti klienta a jeho požadavcích, zda si vybere.


Pěknou cestu a krásné zážitky!
 

Aktualizace 22.7.2014

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

  


Proč si vybrat TYRKYS?

 • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
 • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
 • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
 • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

NOVINKA Kurz Průvodce cestovního ruchu kombinovaný s dálkovým studiem se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 22. červen 2018, Pátek
Kde? NOVINKA - Máte málo času? Využijte možnost kombinovaného studia - prezenční + dálkové. Prezenčně pouze 3 dny - pátek, sobota, neděle 22. + 23. + 24. června 2018 . Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od zastávky metra Karlovo náměstí a tramvaje Palackého náměstí. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce PK 65-021-N. Cena kurzu je 5 500 Kč.
Číslo L/2018

Více informací

NOVINKA Kurz Delegát cestovní kanceláře - místní zástupce - kombinace se samostudiem

Od kdy? 22. červen 2018, Pátek
Kde? Kurz se koná 22., + 23., + 24. června 2018, výuka probíhá pátek, sobota, neděle od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin na adrese Na Moráni 5, Praha 2, cena kurzu 5 500 Kč
Číslo DEL9/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 25. červen 2018, Pondělí
Kde? Kurz Průvodce Prahou se koná od 25. června 2018 do 7. července 2018 každý den dle níže uvedeného rozpisu lekcí. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 6 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 11/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'