Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Zámek Jaroměřice si ve dnech 10.-13.května 2012 připomněl úmrtí hraběte z Questenberka

Barokní zámek Jaroměřice nad Rokytnou oslavil 260. výročí od smrti hraběte Jana Adama z Questenberka, a v rámci toho uspořádal různé oslavy na jeho počest.

Jaroměřický zámek patří k nejmohutnějším architekturám 1. poloviny 18. století. Do barokní podoby byl zámek přebudován rodem Questenberků.

Jan Adam z Questenberka žil v letech 1678-1752. Byl to český šlechtic, mecenáš barokního umění a majitelem zámku Jaroměřice. Ten nechal přestavět spolu s chrámem sv. Markéty a zanechal zde pro další generace významné kulturní dědictví. Na přestavbě se také podílel známý rakouský architekt Johann Lukas von Hildebrandt.

Během oslav zaznělo několik barokních koncertů, k vidění bylo několik výstav a proběhla závěrečná zádušní mše za hraběte v chrámu sv. Markéty.

Dále si zámek Jaroměřice připravil pro návštěvníky novou výstavu, která Vás zavede do interiérů významných osobností politického a společenského života 19.století.

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře