Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Zámek Radim a Ringelland

Česká Republika patří k velmi oblíbeným turistickým destinacím. A stává se, že kdo jednou propadne kouzlu naší země, tak se sem vrací často a rád. Potom nebývá pro cestovní kancelář a průvodce vůbec snadné pro tyto klienty vymyslet adekvátní – a uspokojivý program. Protože klienti většinu známých míst již viděli.

Pojďte se společně s námi podívat po méně známých turisticky zajímavých místech, kterými může průvodce své klienty zaujmout. Znalost méně známých turistických cílů je důležitá i pro pracovníky cestovních kanceláří nebo cestovních agentur, které připravují programy pro kienty, kteří se do České republiky vrací k opakovaným návštěvám. 

Zámek Radim, okr. Kolín     

Zámek z roku 1610, postavený Karlem Zárubou z Hustířan, patří k nejnázornějším ukázkám renesančního venkovského sídla střední šlechty 17.století.

První písemnou zmínku o panství lze nalézt již ve 20. letech 14. století. Rod Zárubů přišel do Radimi roku 1541. V nejlepší éře se panství rozšířilo o Chvalovice a Pečky
 
Dalšími významnými majiteli Radimi byla rodina Bukovských, která panství získala v roce 1927. V té době z něj bylo reprezentativní soukromé sídlo a došlo zde k velké modernizaci a revitalizaci nejen budov, ale i zámeckého parku.

Bohužel v rámci politického vývoje prošel panstvím nejen Wehrmacht, ale také Rudá armáda a nakonec skončilo v rukou Místního národního výboru
 
Současný majitel, pan Antonín Dotlačil, získal panství v roce 2005 a od té doby je zámek rekonstruován do co nejpůvodnější podoby. 
 
Informace pro průvodce:
 
Zámek Radim se nachází necelou hodinu cesty z centra Prahy východním směrem po D11. 
 
Prohlídky zámku Radim jsou velmi zajímavé a mimořádné.

K těm nejoblíbenějším patří noční prohlídky a kostýmované prohlídky se zajímavou historickou hrou pro nejmenší návštěvníky. Po předchozí domluvě lze dohodnout prohlídku zámku téměř kdykoliv. Na zámku je k dispozici malá kavárnička Café Radim. 
 
Aktuální otevírací dobu, výši vstupného a novinky naleznete na www.zamek-radim.eu.  
Ringelland, Habrkovice
 
Půl hodinky jízdy od zámku Radim na vás čeká úžasný svět divokých kočkovitých šelem – ale nejen jich. Zvířata, která našla v Ringellandu svůj domov, jsou doslova členové zdejší rodiny. 
 
A s kým se zde setkáte?

Čekají na vás lamy, dikobrazi nebo poníci. O víkendu lze shlédnout úžasné představení v místní malé aréně. Uvidíte, jak to vypadá, když se zvířata „trénují s láskou“.

Největší hvězdou Ringellandu je však určitě obrovský hroch s něžným jménem Davídek
 
 
Informace pro průvodce:
Představení jsou placená – jinak je vstupné do areálu dobrovolné. K dispozici je malé občerstvení.
 
Více informací získáte na  ringelland.cz  
 
VAROVÁNÍ!
Lamy opravdu plivou!
A tygr – používá k útoku zcela nečekanou zbraň = mistrovsky mířenou dávku moči!
 
Věříme, že průvodci budou tyto neznámé turistické cíle rádi zařazovat do svého programu s jistotou, že jejich klienti budou spokojeni. 
 
BJung
 

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

 kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát  

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP  

Další kurzy a semináře