Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Zaměstnávání OZP

Součástí společenské odpovědnosti firem je i povinnost zaměstnávat OZP. Tato povinnost však velmi často přináší firmám užitek ve formě loajálních a vysoce kvalifikovaných zaměstnanců stejně jako různé slevy na daních a daňové odpočty. Zaměstnávání OZP je navíc jednodušší díky flexibilním přístupům k pracovní době.

Podle zákona se musí každá firma s více než 25 zaměstnanci zabývat zaměstnáváním OZP. Stejný zákon nabízí různé možnosti řešení této povinnosti ke spokojenosti všech zúčastněných stran. Většina zaměstnavatelů však považuje tuto oblast za nadstandardní a tvrdí, že zaměstnávání OZP si může dovolit pouze ekonomicky silná firma.

Mnoho zaměstnavatelů nechápe správně pojem „osoba se zdravotním postižením“. Většina z nich si ihned vybaví vozíčkáře. Ano, vozíčkáři také patří do skupiny OZP, ale zdaleka nejsou jedinou zde zastoupenou skupinou. Do skupiny OZP se řadí například lidé s poruchami sluchu, alergiemi, lupenkou nebo astmatem, stejně jako lidé, kteří prodělali nějakou závažnou chorobu.

Český stát si klade za jednu z priorit zvýšit podíl zaměstnaných OZP. Proto je v daňových a legislativních předpisech zahrnuto mnoho podmínek jejich zaměstnávání, výhod, ale také sankcí za nedodržení podmínek.

Zdroj: Svaz průmyslua dopravy ČR
Více informací naleznete na www.socialnidialog.cz

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře