Praha
Praha
Praha
Praha

Archiv článků

Zdravotní pojištění studentů

Jste student? Víte, kdo za Vás platí zdravotní pojištění? Kdy vzniká studentům povinnost hradit si zdravotní pojištění z vlastních zdrojů?

Zdravotního pojištění se účastní každý. Někdo si ho hradí sám, jako třeba OSVČ, někomu ho hradí zaměstnavatel, ovšem existují i skupiny, kterým ho za určitých podmínek hradí stát. Jednou z těchto skupin jsou i nezaopatřené děti, tzn. i studenti. 

Český stát hradí zdravotní pojištění dětem do ukončení povinné školní docházky a dále také studentům, maximálně však do 26 let. Do této skupiny patří studenti navštěvující denní studium na středních, vysokých a vyšších odborných školách v České republice. Povinnost hradit si zdravotní pojištění sami vzniká naopak studentům dálkového, distančního, večerního a kombinovaného studia a studentům, kteří jsou zároveň OSVČ.

Každou změnu školy je potřeba hlásit zdravotní pojišťovně, a to do 8 dnů po uskutečněné změně. Pokud máte status studenta, máte právo na proplacení zdravotního pojištění státem, tuto skutečnost však musíte doložit – potvrzením o studiu.

Pozor by si také měli dát maturanti, kteří skládají „zkoušku dospělosti“ až po prázdninách, například v polovině září. Když tito studenti úspěšně maturitu složí, mají status studenta až do konce září, pokud však u zkoušky neuspějí, je jim k 1. září daného roku odebrán status studenta a oni musejí zpětně doplatit příslušné pojistné.

A jak je to v případě, kdy jste dokončili bakalářské studium a chystáte se na magisterské? Pokud jste na školu byli přijati, stát za vás pojištění odvede (maximálně však do 3. měsíců od měsíce, kdy jste ukončili bakalářské studium). Pokud jste se na školu nedostali, bude za vás stát hradit pojištění za měsíc, kdy jste ukončili bakalářské studium (červen) a i následný měsíc (červenec), pokud jste v té době nevykonávali výdělečnou činnost.

Pokud student neodevzdá potvrzení o studiu své zdravotní pojišťovně, může se stát, že k němu domů přijde exekuce kvůli dlužnému pojistnému a také hrozí nebezpečí pokuty až do výše 10 tisíc korun ze strany zdravotní pojišťovny za nenahlášení změny v pojištění do 8 pracovních dnů.

V případě absolventa, který se nepřihlásí z nějakého důvodu na úřad práce a ani jiným způsobem za něj neodvádí zdravotní pojištění stát, se takový absolvent stane tzv. osobou bez zdanitelných příjmů. Tudíž tuto skutečnost musí nahlásit své zdravotní pojišťovně a začne za sebe zdravotní pojištění platit sám, což činí pro rok 2015 celých 1 242 Kč měsíčně. Základem pro výpočet pojištění je minimální mzda, která je od ledna 2015 stanovena na výši 9200 Kč. 

 Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 


Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

ZDARMA - Novinka - Krásy Prahy, aneb baví Vás poznávat Prahu?

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? ZDARMA - seminář Krásy Prahy se koná 30. května 2018 (středa) od 17:30 do 18:45 v TYRKYSu, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od stanice metra Karlovo náměstí a zastávky tramvaje Palackého náměstí.
Číslo DIV8/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'