Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Zrušení vízové povinnosti - ARABSKÉ EMIRÁTY

Od 22. března 2014 mají občané České republiky možnost vycestovat do Spojených arabských emirátů pouze s cestovním pasem. Odpadla povinnost pořizovat si vízum. Tento vstřícný krok zvýšil atraktivnost Arabských emirátů pro naše turisty.

Zrušení vízové povinnosti do Spojených arabských emirátů je jistě příjemnou změnou pro všechny pravidelné i potenciální návštěvníky této země. S povinností vyřídit si vízum se totiž také pojily poplatky za vyřízení. Z toho důvodu nyní vyjde cesta do SAE mnohem levněji.

Toto opatření je také velmi pozitivním krokem pro průvodce, kteří doprovází naše turisty do Spojených emirátů. Delegáti při delším pobytu musí postupovat v součinnosti s cestovní kanceláří. 

Zrušení vízové povinnosti se týká i cestujících, kteří v SAE (například v Dubaji) pouze přestupují.
Cestovní kanceláře a aerolinky se pružně přizpůsobují této pozitivní změně: cestovní kanceláře budou nabízet více zájezdů, aerolinky plánují zvýšit počet letů do SAE.
 
I když byla zrušena vízová procedura a poplatek za víza,délka pobytu  v Arabských emirátech má svá omezení. 
 
Podmínkou bezvízového vstupu do země, respektive bezplatnému udělení tzv. "visa on arrival" je předložení pasu platného alespoň 6 měsíců od data vstupu do země.  Držiteli cestovního pasu České republiky je při vstupu do země zdarma uděleno do dokladu vízové razítko opravňující k pobytu v délce 30 dnů.

Tuto lhůtu lze jednou za poplatek prodloužit u imigračních orgánů SAE (Department of Naturalization and Residency, Abu Dhabi/Directorate for Residency and Foreigners, Dubai).  Celková lhůta pobytu je omezena na 70 dnů (30 dní pobytu + 10 dní dodatečné lhůty pro vyřízení prodloužení pobytu + 30 dní prodlouženého pobytu).
 
SAE zrušila víza jako reakci na zrušení víz pro občany SAE cestující do Schengenského prostoru, které schválil Evropský parlament. Kromě občanů České republiky mohou nově cestovat bez víza do SAE také občané Bulharska, Rumunska, Chorvatska, Kypru, Malty, Estonska, Lotyšska, Maďarska, Litvy, Slovinska, Slovenska a Polska.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky varuje, že návštěvníkům, v jejichž pase je důkaz návštěvy Izraele - např. izraelské razítko, nemusí být vstup do země povolen. V tomto případě MZV ČR doporučuje zařízení druhého pasu.
 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře