Praha
Praha
Praha
Praha

O průvodcování, o zkoušce

Jaké jsou konkrétní formy práce průvodce - kde vlastně může průvodce pracovat.

Na práci průvodce je krásná její rozmanitost. Je nepřeberné množství činností, které může průvodce vykonávat. Každý si může vybrat podle svých jazykových znalostí, časových možností a také zájmů.

Na práci průvodce je krásná její rozmanitost. Je nepřeberné množství činností, které může průvodce vykonávat. Každý si může vybrat podle svých jazykových znalostí, časových možností a také zájmů.

Průvodce v objektu, tzv. objektový průvodce

V souvislosti s prováděním v  objektu si nejčastěji představíme průvodce a průvodkyně v památkovém objektu, tedy na hradech a zámcích. Tato práce je více méně sezónního charakteru, protože mnoho hradů a zámků je v zimě uzavřeno. Průvodcovskou činnost na hradech a zámcích mohou vykonávat i studenti a členy průvodcovského sboru si nejčastěji vybírá správce objektu.
 
Průvodce v  objektu může být i průvodce v odborném muzeu, galerii, ale i například v botanické nebo zoologické zahradě. Tito průvodci jsou často odborníky ve svém oboru (např. v Národní galerii historikové umění). Průvodci v botanické či zoologické zahradě podávají odborný výklad o expozici nebo vedou tzv. komentované prohlídky.
 
Technický průvodce transferů
Transfer v cestovním ruchu znamená doprava klienta z bodu A do bodu B – nejčastěji například z letiště do hotelu. Technický průvodce transferů očekává klienta na letišti s cedulkou se jménem klienta, uvítá ho, ukáže mu místo v dopravním prostředku na transfer (autobusu, minibusu nebo automobilu) a doprovází do ubytovacího hotelu, kde mu pomůže při tzv. check  in – tedy při průběhu ubytování v recepci. Práce technického průvodce transferů (někdy také nazýváno asistence při příletu) je vhodná pro méně zkušené a začínající průvodce cestovního ruchu.
 
Průvodce okružních jízd – prohlídek města
Průvodce, který poskytuje odborný výklad při prohlídkách měst a městských památkových rezervací musí mít hluboké znalosti o prohlíženém místě. Okružní jízdy, které probíhají v dopravním prostředku (autobus, minibus, osobní automobil) jsou omezeny dopravními možnostmi prohlíženého místa. Z důvodů dopravní situace (například zákaz vjezdu zájezdových autokarů do historického centra města) bývá prohlídka kombinovaná (dopravní prostředek + pěšky) nebo pěší.

Nejčastěji si představíme specializovaného průvodce Prahou někdy také nazývaného průvodce pro region Praha.
 
Průvodce Prahou skládá speciální zkoušku, kde prokazuje své znalosti z historie, dějin umění, kulturně historického místopisu Prahy a další odborné znalosti v souladu s kvalifikačním standardem zkoušky profesní kvalifikace PK 65 -028-N Průvodce Prahou. Jednoduše řečeno průvodce Prahou musí znát Prahu velmi dobře, aby mohl turistům vše ukázat.
Prohlídku města lze uspořádat v každém zajímavém místě – nejznámější jsou prohlídky Karlových Varů, Mariánských lázní, Kutné Hory, Plzně, Českého Krumlova, Olomouce, Brna atd.
Výhodou prohlídek města je, že je často provádí místní – lokální průvodce. Místními průvodci mohou být i lidé, kteří mají omezené časové možnosti (studenti, senioři, maminky atd.)
 
Průvodce poznávacího zájezdu
Průvodce poznávacího zájezdu doprovází turisty na jejich cestách – například 9 denní poznávací zájezd po Itálii nebo 3 denní poznávací zájezd do Středních Čech. Průvodce poznávacího zájezdu poskytuje turistům administrativně technickou pomoc v průběhu zájezdu (stará se, aby vše probíhalo v souladu s programem cestovní kanceláře) a současně poskytuje odborný výklad po trase a navštívených místech v souladu s programem zájezdu. Průvodce poznávacího zájezdu (průvodce cestovního ruchu) často spolupracuje s místními a objektovými průvodci
 
Průvodce pobytového zájezdu.
Role průvodce pobytového zájezdu se pomalu vytrácí, protože je nahrazována profesionální službou tzv. delegáta – místního zástupce cestovní kanceláře. Delegát poskytuje cestujícím praktickou pomoc a vyřizuje administrativní záležitosti – jednoduše řečeno „stará se o klienty a pomáhá jim“.
 
Průvodci specializovaných akcí
Průvodci specializovaných akcí – například kongresové turistiky. V tomto případě jsou na průvodce kladeny vysoké nároky nejen na jeho odborné i jazykové znalosti, ale i na znalost společenského chování. Průvodci kongresových a specializovaných akcí bývají již zkušenější průvodci, často se specializací v daném oboru.
 
 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře  

 

Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město

Od kdy? 27. květen 2018, Neděle
Kde? Opakovací vycházka Praha v češtině - Prašná brána a Staré Město se koná 27. května 2018 (neděle) od 9:00 do 13:00 hodin s PhDr. Rudolfem Pošvou, CSc. Cena vycházky je 200 Kč.
Číslo V1/2018

Více informací

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'