Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Poskytování průvodcovských služeb v Židovském muzeu v Praze

Základní pokyny pro průvodce, kteří poskytují své služby v objektech Židovského muzea v Praze.

Židovské muzeum patří v Praze  mezi významné návštěvnické cíle. Aby prohlídka Židovského muzea probíhala plynule, průvodcovský výklad nenarušoval pietní charakter celého muzea, byly vypracovány následující pokyny.

Židovské muzeum v Praze nabízí vstup zdarma průvodcům, kteří provádějí Prahou skupinu dvaceti a více osob.  Aby průvodce vstup zdarma získal, musí zakoupit jednu hromadnou vstupenku. V případě zakoupení více kusů vstupenek se počet osob na jednotlivých vstupenkách nesčítá.

V Pinkasově synagoze je povolen krátký průvodcovský výklad pouze v předsálí synagogy. Ve vlastních prostorách Pinkasovy synagogy je dovoleno sdělit pouze krátkou informaci týkající se vyhledávání jmen. Toto opatření je zavedeno z důvodu pietního charakteru místa a z úcty  obětem šoa.

V Židovském muzeu v Praze platí zákaz používání zařízení zesilujících průvodcovský výklad (např. mikrofony, megafony atp.).

Povolení fotografovat v objektech Židovského muzea v Praze pouze pro osobní a nekomerční účely je možné dokoupit ke vstupence v pokladnách muzea. Fotografovat pro tyto účely je možné bez použití stativu, dodatečného přisvětlení či blesku. Návštěvníci obdrží povolení k fotografování na účetním dokladu o platbě příslušného poplatku. 

Průvodci musí vždy respektovat pokyny zaměstnanců Židovského muzea v Praze, kteří se prokáží služebním průkazem nebo jmenovkou. Zaměstnanci Židovského muzea v Praze mají právo požádat průvodce o sdělení jména a příjmení a v případě nepřístojného chování průvodce vykázat z objektu.

Při návštěvě všech objektů Židovského muzea v Praze lze využít služeb audioprůvodce. Audio prohlídka trvá zhruba dvě hodiny a vyslechnout si ji můžete v hebrejštině, angličtině, němčině, španělštině, italštině a francouzštině. Cena zápůjčky činí 250 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti do 15 let a studenty do 26 let.Půjčovna audioprůvodců se nachází v Informačním a rezervačním centru a u vstupu do Pinkasovy synagogy a Starého židovského hřbitova. 

Informace o vstupném do všech objektů Židovského muzea v Praze.

Informace o zavíracích dnech a otevírací době objektů Židovského muzea v Praze.

Prohlídka historické mikve v Praze.

Zdroj: www.jewishmuseum.cz

Aktualizace: 15.1.2017 BJung

  Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře