Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Cestování mimo EU s platným cestovním dokladem

Ministerstvo zahraničních věcí upozorňuje, že při cestách do zahraničních zemí, které jsou mimo Evropskou unii, je možné pouze s platným pasem.

V rámci Evropské unie je samozřejmě možné cestovat pouze s občanským průkazem.

Od roku 2013 je možné cestovat s platným občanským průkazem i do zemí jako je například Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Makedonie, Srbsko nebo Albánie. 

Pro turisty, kteří cestují mimo EU nebo Schengenský prostor samozřejmě platí, že musí cestovat jedině s platným cestovním pasem. Těmto lidem je doporučeno, aby si před odjezdem zjistili u příslušného velvyslanectví daného státu požadovanou dobu platnosti cestovního pasu, kterou má každý stát stanovenou jinak. 

Obecně tedy platí, že pokud cestujete do jiné země v EU/Schengenu, postačí vám platný občanský průkaz a mimo ně pak musíte mít s sebou platný cestovní pas. Jestliže s vámi cestují také vaše děti, ať už v rámci EU či mimo, pak musejí mít vlastní cestovní pas.

Myslete na své cestovní doklady včas a informujte se ve Vaší cestovní kanceláři, co vše potřebujete k prožití spokojené dovolené. 

Přečtěte si také:

Aktualizace 07.2.2023  JKM 
Zdroj: http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady

  • Telefonujte  na 602 204 123
  • Pište na kurzy@tyrkys.cz,
  • Osobní návštěva - sjednejte si schůzku - Španělská 770/2, 120 00 Praha 2 

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře