Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Lesopark Vinice

Rozloha: 40,3 ha, Katastrální území: Běchovice, Dolní Počernice, Nejvíce zastoupené dřeviny: dub zimní, bříza bělokorá, lípa srdčitá, Lesní porosty: 28,5 ha, Nelesní plochy (louky, cesty): 11,8 ha

Nové lesní porosty nalezneme i v Běchovicích, kde se na celkové ploše 40,3 hektaru nachází nové lesní porosty a louky se samostatnými stromy. Návštěvníci se mohou procházet po 1650 metrech mlatových cest a posedět na celkem 30 lavičkách. Pro děti je v centrální části lesoparku připraveno hřiště.

Realizace nového lesoparku Vinice započala v roce 2007. Předtím byla na území lesoparku orná půda. Samotné přípravy na výstavbu však začaly mnohem dříve. Bylo totiž nutné vykoupit soukromý pozemek, který se nacházel uprostřed plochy plánovaného lesoparku. Před započetím výstavby bylo také nutné zohlednit řadu vedení inženýrských sítí – nadzemní vedení vysokého napětí, vysokotlaký plynovod, kanalizace, belové vedení.

Po začátku výstavby proběhla také rekultivace bývalé betonárky, která se nacházela na okraji lesoparku. Rekultivace se dočkalo i bývalé staveniště v ulici Nad rybníkem a také celá severní část lesoparku, kde bylo potřeba vyměnit znečištěnou zeminu. 

V roce 2006 došlo k revitalizaci Velkého počernického rybníka – vytěžilo se téměř 60 000 m3 bahna, jehož část byla použita na výstavbu nového ostrova.

Více informací o nových lesích na území Prahy naleznete v našem článku ZDE.

Informace o lesoparku Letňany naleznete v našem článku ZDE.
 

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře