Praha
Praha
Praha
Praha

Aktuality

Matějská pouť je opět tady!

Již 54. ročník každoročně očekávané Matějské pouti se bude konat od 25. února do 17. dubna 2017 na pražském Výstavišti v Holešovicích.

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát  

 

Letošní ročník slaví historické 422.jubileum!

Matějská pouť opět nabídne i letos spoustu zábavy pro děti i dospělé.  Zahájení proběhne již 25. února v 10:00 hodin! Letos pouť otevře své brány již po 54. na Výstavišti Holešovice a návštěvníci se mají  na co těšit, a to až do 17. dubna 2017. 

Návštěvu Matějské pouti mohou cestovní kanceláře i průvodci nabídnout jako vítané zpestření těm nejmenším turistům v Česku - tedy rodinám s dětmi. 

Organizátor akce, společnost Kočka s.r.o., totiž zajistil dohromady 115 atrakcí, nejen z Čech, ale i z Holandska a dalších míst Evropy. Pro nejmenší je připraveno okolo 30 různých atrakcí, jako jsou např. autíčka, nafukovací skákadla či vláčky. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční atrakce, jako například řetízkový kolotoč nebo lochneska. 

Pro starší a odvážnější návštěvníky, kteří budou připraveni načerpat svou dávku adrenalinu jsou připravena velká moderní technická zařízení, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult.

I tento rok na malé i velké návštěvníky čekajítradiční atrakce, jako jsou řetízkové kolotoče, houpačky, autodrom, ruské kolo či horská dráha, tak i na atrakce nové!  Jistě návštěvníky zaume například atrakce Tower, kde se jedná o 90 m volný pád, hydraulická megaatrakce SOUND MASCHINE či strašidelný zámek Triller, který budou moci navštívit všichni, co mají pro strach uděláno. 

Historie Matějské pouti ovšem sahá až do roku 1595, kdy se stala první jarní poutí v Praze, když oslavovala 24. února svátek svatého Matěje. Původně se pouť konala na daleko menším prostranství než dnes, v okolí kostela v blízkosti Hanspaulky v Dejvicích. Později se přesunula k nynějšímu Vítěznému náměstí a ke stanici metra Hradčanská. Po výstavbě škol se pak přesouvala po různých lokalitách Prahy, až v roce 1963 si našla své místo u Stromovky v areálu Výstaviště Praha Holešovice.

V rámci poutě nesmělo chybět i velké množství stánků, kde si každý návštěvník přišel na své.  Mohli jste zde nakoupit zboží od hraček a žertíků až po pamětní mince, bižuterii a textil.  Samozřejmostí byly stánky s nejrůznějším občerstvením, mnoho návštěvníků si tedy jistě odneslo pravé pouťové perníkové srdce.

Dobrou zprávou je, že po ukončení Matějské poutě bude návštěvníkům parku po celý zbytek sezóny k dispozici cca 22 atrakcí.  Provozní doba lunaparku pak zůstane stejná jako v době konání Matějské poutě.

Otevírací doba:

pondělí: zavřeno (mimo školních prázdnin a svátků)

úterý až pátek:
od 13:00 do 21:00 hodin

sobota a neděle: od 10:00 do 22:00 hodin (včetně svátků, školních prázdnin, Velikonoc)

Vstupné:

30 Kč plné vstupné v sobotu a neděli

ZDARMA úterý až pátek

děti do 120 cm vstup zdarma

Pro více informací sledujte oficiální webovou stránku www.matejskapout.cz

aktualizace: 11.2.2017 JKM 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  

Přečtěte si také:  

 Kdo může být průvodcem - průvodkyní? 

 
 

Proč si vybrat TYRKYS?

  • Zaručujeme individuální přístup ke klientům a maximální možnou flexibilitu Vašeho vzdělávání.
  • Jsme tým zkušených lektorů - vysokoškolských pedagogů podnikajících v cestovním ruchu.
  • Předáme Vám mnoho osobních zkušeností a praktických dovedností z praxe.
  • Naše učebny mají vynikající polohu v centru Prahy  na křižovatce tramvají a metra 

Navštivte nás osobně: Na Moráni 5, 120 00 Praha 2
Telefonujte na číslo: +420 224 917 908
Pište na e-mail: kurzy@tyrkys.cz

Údaje o produktech uvedených na tomto webu byly zpracovány na základě informací dostupných v době jejich zpracování. TYRKYS si vyhrazuje právo na změnu těchto údajů a opravu případných tiskových chyb respektive chyb při zadávání dat. 

 

Jsme členy

Asociace cestovnich kancelari asociace instituci vzdelavani dospelych asociace průvodců wftga

Naši partneři

czechia kudyznudy Rokytnice nad Jizerou mercedes 

PayU


Partner:

Nejbližší akce

Tajné tipy pro průvodce - komentovaná prohlídka kostela sv. Václava na Zderaze - POUZE pro pozvané klienty a průvodce TYRKYS

Od kdy? 29. květen 2018, Úterý
Kde? Komentovaná prohlídka kostela sv. Václava - zdarma pro pozvané
Číslo T1/2018

Více informací

Kurz Průvodce Prahou se státní zkouškou profesní kvalifikace

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? Večerní kurz Průvodce Prahou se koná od 30. května 2018 do 27. června 2018 vždy v pondělí a ve středu od 17:00 do 20:00 hodin. Výuka se koná v učebnách TYRKYS, Na Moráni 5, Praha 2 a zahrnuje 7 praktických vycházek po pražských objektech. Cena kurzu 8 900 Kč. Kurz směřuje ke zkoušce profesní kvalifikace Průvodce Prahou PK 65-028-N.
Číslo 9/2018

Více informací

ZDARMA - Novinka - Krásy Prahy, aneb baví Vás poznávat Prahu?

Od kdy? 30. květen 2018, Středa
Kde? ZDARMA - seminář Krásy Prahy se koná 30. května 2018 (středa) od 17:30 do 18:45 v TYRKYSu, Na Moráni 5, Praha 2, jen pár kroků od stanice metra Karlovo náměstí a zastávky tramvaje Palackého náměstí.
Číslo DIV8/2018

Více informací

Odběr novinek na email

Email: 

Odhlásit se

'.$domena.'