Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Matějská pouť je opět tady!

každoročně očekávaná Matějská pouť se bude konat od 23. února do 22. dubna 2019 na pražském Výstavišti v Holešovicích.

Hledáte práci nebo brigádu či přivýdělek? Staňte se průvodcem!

kurzy průvodcůPrůvodce cestovního ruchu    
Průvodce Prahou   
Místní zástupce - delegát  

Letošní ročník slaví historické 428.jubileum!

Matějská pouť opět nabídne i letos spoustu zábavy pro děti i dospělé.  Zahájení proběhne již 25. února v 10:00 hodin! Letos pouť otevře své brány již po 60. na Výstavišti Holešovice a návštěvníci se mají  na co těšit, a to až do 10. dubna 2023. 

Návštěvu Matějské pouti mohou cestovní kanceláře i průvodci nabídnout jako vítané zpestření těm nejmenším turistům v Česku - tedy rodinám s dětmi. 

Organizátor akce, společnost Kočka s.r.o., totiž zajistil dohromady 115 atrakcí, nejen z Čech, ale i z Holandska a dalších míst Evropy. Pro nejmenší je připraveno okolo 30 různých atrakcí, jako jsou např. autíčka, nafukovací skákadla či vláčky. Samozřejmě nebudou chybět ani tradiční atrakce, jako například řetízkový kolotoč nebo lochneska. 

Pro starší a odvážnější návštěvníky, kteří budou připraveni načerpat svou dávku adrenalinu jsou připravena velká moderní technická zařízení, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult.

I tento rok na malé i velké návštěvníky čekajítradiční atrakce, jako jsou řetízkové kolotoče, houpačky, autodrom, ruské kolo či horská dráha, tak i na atrakce nové!  Jistě návštěvníky zaume například atrakce Tower, kde se jedná o 90 m volný pád, hydraulická megaatrakce SOUND MASCHINE či strašidelný zámek Triller, který budou moci navštívit všichni, co mají pro strach uděláno. 

Historie Matějské pouti ovšem sahá až do roku 1595, kdy se stala první jarní poutí v Praze, když oslavovala 24. února svátek svatého Matěje. Původně se pouť konala na daleko menším prostranství než dnes, v okolí kostela v blízkosti Hanspaulky v Dejvicích. Později se přesunula k nynějšímu Vítěznému náměstí a ke stanici metra Hradčanská. Po výstavbě škol se pak přesouvala po různých lokalitách Prahy, až v roce 1963 si našla své místo u Stromovky v areálu Výstaviště Praha Holešovice.

V rámci poutě nesmělo chybět i velké množství stánků, kde si každý návštěvník přišel na své.  Mohli jste zde nakoupit zboží od hraček a žertíků až po pamětní mince, bižuterii a textil.  Samozřejmostí byly stánky s nejrůznějším občerstvením, mnoho návštěvníků si tedy jistě odneslo pravé pouťové perníkové srdce.

Otevírací doba:

pondělí: zavřeno (mimo školních prázdnin a svátků)

úterý až pátek: od 13:00 do 21:00 hodin

sobota a neděle: od 10:00 do 22:00 hodin (včetně svátků, školních prázdnin, Velikonoc)

Vstupné:

30 Kč plné vstupné v sobotu a neděli

ZDARMA úterý až pátek

Pro více informací sledujte oficiální webovou stránku www.matejskapout.cz

aktualizace: 23.2.2023

Tefonujte  na 602 204 123, pište na kurzy@tyrkys.cz

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  

Přečtěte si také:  

 Kdo může být průvodcem - průvodkyní?