Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Moderní městská cyklistika – 1. díl

1. část čtyřdílného seriálu, ve kterém se seznámíte s hlavními výhodami moderní městské cyklistiky.

Podpora cyklistiky ze strany politiků:
Průzkumy v německých a italských městech prokázaly, že díky podpoře místních politiků se počet občanů, kteří používají jako nejčastější dopravní prostředek jízdní kolo, zdvojnásobil. Ve Freiburgu je nyní podíl cyklistů na celkovém provozu 27% a v Bolzanu dokonce 29%. Politici se také zasadili o vytvoření ucelené cyklistické sítě a šířili svou podporu za pomoci inovativního marketingu.
 

Nejrychlejší způsob dopravy po městě:
V okruhu pěti kilometrů je kolo jednoznačně nejrychlejším dopravním prostředkem. Navíc můžete kdykoliv zastavit a navštívit obchod nebo kavárnu. V menších městech může také jízdu na kole zpříjemnit okolní krajina nebo třeba západ slunce.
 

Snížení počtu dopravních zácp
Snad každý z nás už někdy stál v dopravní zácpě, tudíž všichni víme, že to není vůbec příjemná situace. Ať už spěcháme na nějakou schůzi nebo se třeba mačkáme v přeplněném autobuse.  Lidé jsou v takových situacích frustrovaní a nervózní.
Používáním kola ve městě se nejen vyhnete zácpám, které se často vytvářejí, ale také pomůžete jim předejít, hlavně v případě, že na kolo vyměníte za osobní automobil.
 

Nezávislost seniorů
Okruh, ve kterém se přes den pohybují senioři, je pouze 5 kilometrů. Tím pádem se značně snižuje jejich možnost navštívit obchody, restaurace a další zajímavá místa. Díky jízdnímu kolu se tento okruh může zvětšit a tím pádem se zlepší i kvalita života našich seniorů.
 

Výměna auta za kola.
Mnoho řidičů by se rádo vymanilo z koloběhu hustého dopravního provozu, vysokých cen pohonných hmot a stresu z dopravy. Výzkum, který byl proveden ve Štýrském Hradci, ukazuje, že mnoho řidičů cestuje každý den výhradně autem, protože je na to zvyklá. Stejný výzkum zároveň dodává, že největší část řidičů – 11% by vyměnilo auto za kolo, kdyby k tomu byla nucena.
 

Další díly seriálu Moderní městská cyklistika naleznete na našem webu na následujících odkazech:
Úvod
2. díl

3. díl
4. díl
 

 

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti