Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Moderní městská cyklistika – 2. díl

2. část čtyřdílného seriálu, ve kterém se seznámíte s hlavními výhodami moderní městské cyklistiky

Děti a kola
Děti by rády jezdily do školy na kole. Rakouský výzkum říká, že se jedná přesně jedna třetina dětské populace. Jenom 11% z nich se však splní jejich sen. Hlavním důvodem jsou nejspíše starosti rodičů o jejich bezpečnost. Z těchto důvodů se snížil i počet dětí, které docházejí do školy pěšky, z 84% na 14%. Při pozorování těchto čísel asi nikoho nepřekvapí počtu dětí trpících nadváhou.
 

Cyklistiku si zamilujete
Mnoho lidí je překvapených, když zjistí, že je jízda na kole vlastně velmi baví. Pro velkou část lidí se cyklistika stala oblíbeným koníčkem, který provozují i ve volném čase. Jde tedy pouze o to překonat počáteční předsudky a vyrazit.
 

Cyklistika posiluje ekonomiku
Je prokázáno, že cyklisté sice nakupují méně, ale zato navštěvují obchody častěji. V Munsteru (Německo) utratí cyklista za měsíc o 10 euro více než automobilista. V Bernu (Švýcarsko) mělo zaparkované kolo před obchodem také větší hodnotu pro celý obchod – rozdíl v příjmech je 875 eur.
 

Kolo je ideální pro nákupy
Většina lidí jezdí na nákupy automobilem a odůvodňuje to objemem nákupu. Výzkum v rakouském Grazu však ukázal, že pouze 8% populace dělá tak velké nákupy, že potřebuje auto. Více jak tři čtvrtiny nakupujících by tedy mohly jezdit do supermarketů a obchodů na kole, které je vybaveno košem nebo brašnou.
 

Kola vytvářejí prostor
Velkým problémem řidičů i městských částí jsou parkovací místa. Tvorba parkovacích míst je totiž pro město drahá. Automobilů navíc neustále přibývá, takže roste i potřeba nových parkovacích míst. Na jedno standardní parkovací místo se však dá zaparkovat až 9 jízdních kol. Výměna automobilu za kolo tedy šetří peníze městským částem a Vám nervy při hledání místa k zaparkování.
 

Další díly seriálu Moderní městská cyklistika naleznete na našem webu na následujících odkazech:
Úvod
1. díl

3. díl
4. díl

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti