Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Putování s dětmi po Libereckém kraji – 1. část

Přehled zajímavých míst a aktivit pro rodiny s dětmi – 1. část.

Pohádkový zámek Sychrov

Zámek Sychrov je jedním z nejpopulárnějších zámků v České republice. Jedná se o novogotickou stavbu s Oranžerií, kterou jistě znáte z pohádek Nesmrtelná teta a Zlatovláska. Pro děti je přichystána výstava Pohádkový svět, kde potkají nejznámější české princezny, rytíře a draka. Zajímavá je jistě i návštěva akvárií, ve kterých jsou různí vodní živočichové z nedalekých řek Mohelky a Jizery. V určitých termínech je možné vidět i sokolnické ukázky nebo se účastnit Skotských her a Slavností ohně a lovu. Při návštěvě Sychrova se přímo nabízí i návštěva skalního městečka Drábské světničky.

Více informací naleznete na www.zamek-sychrov.cz
 

Výlet na Ještěd

Snad každé dítě si užije návštěvu této dominanty Libereckého kraje – televizního vysílače a horského hotelu. Na Ještěd se dá vyjet kabinovou lanovkou, takže je výlet možné absolvovat i s menšími nebo méně zdatnými dětmi. V létě je možné z vrcholu Ještědu vyrazit na turistickou nebo cyklistickou stezku a děti určitě bude bavit naučná stezka „Hravé putování ještědským lesem, když smích si odsud nesem“. V zimě si milovníci zimních sportů přijdou na své ve Ski areálu Ještěd.

Více informací naleznete na www.skijested.cz 
 

Svět korálků, sýrů a léčivých bylin

Výletní areál Pěnčín připravil exkurzi, která zavede návštěvníky do světa perel. Další části expozice jsou věnovány výrobě sýrů a uzenin s následnou ochutnávkou místních produktů. Pro děti je připraven dětský koutek, prohlídka farmy a korálková dílna. Při projížďce vláčkem se podíváte na rozhlednu Černá Studnice a do Kittelova areálu na Krásné, kde je možné navštívit kostel sv. Josefa, studánku s léčivou vodou a dům záhadného doktora Kittela.

Více informací naleznete na www.vapen.cz nebo na www.kittelovsko.cz  
 

Vodní ráj Kristýna

Rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou nabízí skvělé podmínky na koupání, vodní sporty a rybaření. V rekreačním areálu je i lanový park, kde děti mohou zažít trochu adrenalinu při lezení ve výšce 5 – 8 metrů. Můžete si půjčit loď a zajet do nedalekého Polska a Německa a stejně tak jen brázdit hladiny v areálu. Nedaleko areálu se nachází hrad a zámek Grabštejn, kde se návštěvníci seznámí s dobou gotickou a renesanční. V létě se navíc na hradě konají různé kulturní akce.

Více informací naleznete na www.lanoveaktivity.com nebo na www.pujcovnalodinisa.cz 
 

Jablonecké putování

Skřítkové Korálek a Jablůňka Vás provedou zajímavými jabloneckými muzei, sportovišti, rozhlednami a dalšími zajímavými místy Jablonecka a Jizerských hor. Skřítkové Vás zavedou mimo jiné do Muzea skla a bižuterie a Galerie Belveder v Jablonci nad Nisou, do Muzea Jizerských hor, na bobovou dráhu v Jablonci nad Nisou, na rozhlednu Černá Studnice a na mnoho dalších velmi zajímavých a význačných míst. Na všech 20 místech zapojených do tohoto projektu můžete získat razítka do speciální putovní knížky. Každý, kdo získá minimálně 10 razítek, obdrží pamětní minci.

Více informací naleznete na www.jablonec.com 
 

Další zajímavá místa a aktivity naleznete ZDE (2. část),ZDE (3. část) a ZDE (4. část).

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti