Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Putování s dětmi po Libereckém kraji – 3. část

Přehled zajímavých míst a aktivit pro rodiny s dětmi – 3. část.

Se Čtyřlístkem na Máchovo jezero

Během výletu k Máchovu jezeru s dětmi určitě nezapomeňte navštívit všechna důležitá místa spojená se Čtyřlístkem. Samotné Máchovo jezero se v kresleném komiksu jmenuje Blaťák a městečko Doksy není nic jiného než Třeskoprsky. Střediska přímo u Máchova jezera nebo v jeho blízkosti nabízejí mnoho aktivit, jako třeba plavbu parníkem po jezeře, adrenalinové sporty a koupání. Zajímavý je i výlet na hrad Bezděz nebo návštěva Předpeklí na hradě Houska. V zimě se můžete na Máchově jezeře věnovat zimním sportům, jako například bruslení, běžkování a zimní jachtaření.

Více informací naleznete na www.machuvkraj.cz
 

Adrenalin v Harrachově

Harrachov je beze sporu nejznámějším a nejvýznamnějším rekreačním střediskem v Krkonoších. V létě je to začátek mnoha turistických tras a v zimě zde naleznete známý ski areál. Harrachov nabízí i mnoho adrenalinového vyžití: Vertical Park nabízí možnost vyzkoušení stavu beztíže na houpačce Big swing, v Monkey Parku zase vyzkoušíte 240m dlouhou lanovou překážkovou dráhu. Ve městě najdete i 1000m dlouhou bobovou dráhu, která je otevřena celoročně. Ve dnech odpočinku určitě rádi navštívíte Muzeum skla, Hornické muzeum a pivní lázně.

Více informací naleznete na www.harrachov.cz
 

Výlet za bílými tygry

Nejstarší ZOO v České republice, která se navíc specializuje na chov vzácných zvířat ve volné přírodě, se nachází v Liberci. Asi nejvzácnějšími zvířaty jsou bílí tygři, které lze jinak najít jen v Asii. Dětmi oblíbené atrakce jsou krmení lachtanů a bílých tygrů a cvičení slonů, stejně jako projížďka výletním vláčkem. Dětská prožitková stezka přibližuje hlavně mladším návštěvníkům přírodu a zvířata, která mohou v ZOO potkat. Velkým zážitkem je určitě i procházka proskleným tunelem s mořskými rybami. Nedaleko ZOO se nachází i botanická zahrada, která nabízí expozici známých i neznámých rostlin a samostatný pavilon masožravých rostlin.

Více informací naleznete na www.zooliberec.cz a na www.botaniliberec.cz
 

Singltrek pod Smrkem

Singltrek je úzká lesní cesta pro cyklisty, která umožňuje adrenalinovou jízdu na kole, pobyt v lese a přitom respektuje životní prostředí. Pod Smrkem se nachází dvanáctikilometrový okruh, na který se dá nastoupit v Novém Městě pod Smrkem a v Lázních Libverda.

Více informací naleznete na www.singltrekpodsmrkem.cz
 

S létajícím ševcem za poklady Maloskalska

Obec Malá Skála a její okolí je nerozlučně spjato s pohádkou O létajícím ševci a princezně Jasněnce. Milovníci pohádek i pěší turistiky si přijdou na své na jednom z mnoha výletů, které jsou pro ně v okolí obce Malá Skála připravené – výlet na hrad Frýdštejn, na Vranovský hřeben, na Pantheon a na Suché skály. Na nedalekém Dlaskově statku se dozvíte mnoho zajímavých informací o hospodářství v 18. století. V Malé Skále se také můžete vykoupat, půjčit si kajak a raft a projet se po řece Jizeře. Najdete zde také největší lanové centrum v Libereckém kraji, ve kterém budete muset překonat 23 překážek, projdete se lanovou dráhou a vyzkoušíte si Tarzanův skok.

Více informací naleznete na www.zlutaplovarna.cz nebo na www.mala-skala.cz
 

Další zajímavá místa a aktivity naleznete ZDE (1. část), ZDE (2. část) a ZDE (4. část).

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře