Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Putování s dětmi po Libereckém kraji – 4. část

Přehled zajímavých míst a aktivit pro rodiny s dětmi – 4. část.

Muzeum panenek a medvídků pod Troskami

V unikátním muzeu pod Troskami naleznete více než 1000 exponátů hraček. Objevíte historii panenek – panenky porcelánové, látkové, papírové i celuloidové. Po návštěvě muzea se můžete podívat i na zříceninu hradu Trosky a prozkoumat věže Panna a Baba. Během parného léta se můžete vykoupat v rybnících Věžák a Vidlák, které jsou velmi dobře známé z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

Více informací naleznete na www.muzeumpanenek.cz a na www.hrad-trosky.cz

Dobrodružství v Lužických horách

V Lužických horách na ranči Malevil je pro Vás připravena široká nabídka různých aktivit. Můžete si vyzkoušet lanové centrum, lezecké stěny, 200m dlouhý skluz lanovkou a obří houpačku s přetížením 2G. Jako na každém ranči, i zde se děti setkají se zvířaty – s koňmi, lamami, pávy a pštrosy. Léto je ideální dobou na hraní golfu, tenisu a na různé výlety, třeba na zámek Lemberk. V zimě je připraven běžkařský okruh.

Více informací naleznete na www.malevil.cz
 

Za pověstmi Českého ráje

Celkem dvanáct různých pohádkových postaviček provede menší návštěvníky Českým rájem. Na děti se těší loupežníci, skřítci nebo třeba Bílá paní. Všechny postavy se snaží o přiblížení nejznámějších pověstí Českého ráje a zavedou návštěvníky do různých stavení, sklepení, hradů, do lesů a ke studánkám. V informačním centru Českého ráje je možné zakoupit Cestoknížku, do které návštěvníci různých věkových kategorií sbírají razítka, která získají po splnění úkolů. Po nasbírání všech nabídek obdrží stateční cestovatelé certifikát „Všudybyl, který všude v Českém ráji byl“.

Více informací naleznete na www.ceskyrajdetem.cz
 

Zubačkou za Krakonošem

Zubačka (neboli ozubnicová trať Tanvald – Kořenov) je nejstrmější železnice v České republice. Tato trať, která vede z Jizerských hor do Krkonoš přes Harrachov a Szklarské Poreby, je zajímavá také 932m dlouhým polubenským tunelem a 25m vysokým viaduktem v Zeleného údolí v Kořenově. Na konečném nádraží také můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy, které se zabývá zvláštnostmi a historií této tratě.

Více informací naleznete na www.zubacka.cz
 

Šťastná země

V zábavním areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova jsou pro děti připravené různé prolézačky, lezecké stěny, rýžoviště a další zajímavé aktivity. Velmi oblíbený je také let horkovzdušným balónem a obří nafukovací trampolína. V areálu naleznete také geopark, který interaktivní formou seznamuje návštěvníky s přírodou a zajímavostmi Českého ráje.

Více informací naleznete na www.stastnazeme.cz
 

Další zajímavá místa a aktivity nalezneteZDE (1. část), ZDE (2. část) a ZDE (3. část).

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře