Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Rozhledny v Euroregionu Nisa 2. díl

Přehled nejzajímavějších rozhleden v Euroregionu Nisa – Česká republika, 2. díl.

RAŠOVKA
Rašovka je jedna z novějších českých kamenných rozhleden – byla otevřena v roce 2006. Vyhlídková věž rozhledny je součástí restaurace Rašovka. Původní restaurace zde stála do roku 1962, kdy vyhořela. Název rozhledny je odvozen od slova „rašit“, protože jarní návštěvníci uvidí, jak roztává sníh a okolní kopce začínají zelenat a rozkvétat. Rozhledna je vysoká 19,5 metru, vede na ni 61 schodů a návštěvníci se mohou podívat na Bezděz, České středohoří a Krkonoše.
 

SMRK
Původní rozhlednu, kterou nechali postavit občané Nového Města pod Smrkem, nahradila v roce 2003 nová, ocelová rozhledna, jejíž součástí je i útulna pro turisty v případě nepříznivého počasí.  Je umístěna na hranici tří zemí: Čech, Dolního Slezska a Horní Lužice. Turisté z rozhledny vidí až 150 km daleko na Krkonoše, Lužické a Jizerské hory, ale také do Polska a Saska.
 

ŠTĚPÁNKA
Nejstarší rozhledna Jizerských hor se nachází na vrchu Hvězda. Stavba rozhledny ve výši 959 m. n. m. trvala téměř padesát let a tím pádem se jedná i o rozhlednu s nejdelší dobou výstavby. Věz rozhledny je osmiboká, 24 metrů vysoká, vede na ni 81 schodů a nabízí pohled na Krkonoše, Lužické hory a České středohoří. 
 

TANVALDSKÝ ŠPIČÁK
Na vrcholu Tanvaldského Špičáku, v nadmořské výšce 831 m, se nacházela od konce 19. století skalní vyhlídka. V roce 1909 zde byla otevřena kamenná rozhledna, která byla pojmenována po císaři Františku Josefu I. Tato více než sto let stará rozhledna je vysoká 18 metrů a vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 14 metrů. Na rozhlednu vede 69 schodů a je z ní vidět Černostudniční a Ještědský hřeben stejně jako Krkonoše a Jizerské hory. Na vrchol Tanvaldského Špičáku se návštěvníci mohou dopravit čtyřsedačkovou lanovkou z Jiřetína pod Bukovou.
 

U BOROVICE
Tato rozhledna je zajímavá tím, že všechny kameny použité na její stavbu pocházejí z rozebraných historických objektů v okolí. Tato 18m vysoká rozhledna, na kterou vede 70 schodů, byla postavena v roce 2009 a nachází se ve výšce 669 m. n. m. Návštěvníci uvidí kromě Jizerských hor, Krkonoš a Orlických hor také údolí řek Kamenice a Jizery. Turisté by si také neměli nechat ujít návštěvu kostela Nejsvětější Trojice v obci Roprachtice, kde se natáčel film Zapomenuté světlo.
 

Další zajímavé rozhledny Euroregionu Nisa naleznete ZDE (ČR, 1. část), ZDE (Německo, 1. část) a ZDE (Německo, 2. část).
 

 

Tefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cznavštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

TYRKYS, cesta ke vzdělání a úspěchu na jednom místě - kurzy, zkoušky, semináře  
Průvodce cestovního ruchu

Průvodce Prahou 

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha 

Místní zástupce cestovní kanceláře -  Delegát

Pracovník cestovní kanceláře 

Přednášky z historie a dějin umění 

Semináře první pomoci 

Zdravotník zotavovacích akcí

Cizí jazyky pro cestovní ruch 

Účetnictví a daně pro cestovní ruch 

Doškolování pedagogů - akreditace DVPP 

Další kurzy a semináře