Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Rozhledny v Euroregionu Nisa 4. díl

Přehled nejzajímavějších rozhleden v Euroregionu Nisa – Německo, 2. díl

HUTBERGALTAN
Tato vyhlídková věž, která je dominantou města Herrnhut se nachází v nadmořské výšce 375 m. na vrchu Hutberg. Při dobré viditelnosti si návštěvníci mohou prohlédnout okolí městečka Herrnhut, ale i panorama Lužických hor, Jizerských hor a Krkonoš. Město Herrnhut má zajímavou historii spjatou s moravskými protestantskými uprchlíky. Etnografické muzeum informuje o jejich pobytu ve městě. Herrnhut je také proslavený výrobou adventních hvězd.
 

JOHANNISKIRCHE ZITTAU
Vznik gotický kostel sv. Jana Křtitele ve městě Žitava se datuje již do roku 1291, kdy na jeho místě stávala románská bazilika. Kostel byl několikrát přestavován a dokončen až v první polovině 19. století. Z vyhlídkové věže kostele, která je vychýlená o 104 cm, vysoká 60 m a na kterou vede 266 schodů je krásný výhled na Horní Lužici, Jizerské hory, Krkonoše i na samotné historické centrum Žitavy. Od roku 1995 hraje každé odpoledne hlásný na trubku na vrcholu věže ukázky chrámové hudby.
 

KOTTMAR
Na vrcholu bývalé, vyhaslé sopky byla rozhledna postavena v roce 1881. O rok později byla vedle rozhledny postavena ještě horská chata. Rozhledna je postavena z cihel a je 16 metrů vysoká. V okolí rozhledny se také nachází Stezka pověstí, na které je připraveno deset zastávek s nejzajímavějšími místními pověstmi. Tato stezka je 5 km dlouhá. Možná je i návštěva nedalekých skokanských můstků nebo pramenů řeky Sprévy.
 

NEUBERZDORFER HOHE
Na území obce Schonau-Berzdorf probíhala v letech 2007 – 2008 rekultivace a revitalizace povrchových dolů, v jejímž rámci byla postavena i železobetonová rozhledna, která má 121 schodů a je 26 m vysoká. Na rozhledně jsou dvě vyhlídkové plošiny, ze kterých můžete vidět Krkonoše, Jizerské a Žitavské hory, stejně jako jezero Berzdorfer See. V nedaleké obci Hagenwerder mohou navíc návštěvníci zhlédnout expozici zabývající se místním hornictvím a prohlédnout si obří důlní rypadlo.
 

Další zajímavé rozhledny Euroregionu Nisa nalezneteZDE (ČR, 1. část), ZDE (ČR, 2. část) a ZDE (Německo, 1. část).

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti