Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Rozhledny v Euroregionu Nisa 3. díl

Přehled nejzajímavějších rozhleden v Euroregionu Nisa – Německo, 1. díl

AM SCHWEREN BERG
Součástí této rozhledny je i informační středisko, které informuje návštěvníky o místním hnědouhelném povrchovém dole. Rozhledna byla postavena v roce 2008, je vysoká 30 m a má 4 vyhlídkové plošiny, z nichž je možné vidět povrchový důl Nochten, město Weiswasser a panorama Jizerských hor a Krkonoš. Cyklisté mohou využít cyklostezku, která začíná u rozhledny a vede k valounovému parku Nochten. Zde je poté možné obdivovat více než 6000 valounů, které se sem dostaly až ze Skandinávie během poslední doby ledové.
 

CZORNEBOH
Nejstarší rozhledna v Horní Lužici byla postavena v roce 1851. Jméno rozhledny i vrchu je odvozeno od jména slovanského boha zlých sil. V roce 1928 byla ke kamenné rozhledně přistavěna ještě dřevěná nástavba, protože rozhlednu v původní výšce začaly přerůstat stromy. Tato nástavba po 16 letech shořela. Rozhledna je vysoká 23 metrů, vede na ni 90 schodů a nabízí výhled do oblasti Horní Lužice. Nedaleko rozhledny je také možné navštívit známá místa jako Čertovo okno nebo Čertovo kopyto.
 

FELIXSEE BOHSDORF
Rozhledna, která má dřevěnou a ocelovou konstrukci, se nachází vedle jezera Felixsee a uprostřed geoparku Muskauer Faltenbogens. Byla otevřena v roce 2004 a má tři ochozy. Na nejvyšším z nich, na který vede 160 schodů, naleznou návštěvníci mnoho informací o geoparku, geologii, historii a přírodě Horní Lužice. Nejlépe se k rozhledně dostanete na kole.
 

GUSSEISERNER TURM
28 m vysoká filigránová rozhledna byla postavena na přání obyvatel města Lobau. Tato rozhledna je dodnes jedinou litinovou věží v celé Evropě. Vedle rozhledny, která má tvar osmiboké pagody, je postavena restaurace. Tato dominanta města Lobau je vysoká 24 metrů, má 3 galerie, 120 schodů a její celková hmotnost je 70 000 kg. Návštěvníci se mohou kochat výhledem na Horní Lužici, Krkonoše a Jizerské hory.
 

HAGENWERDER
Tato rozhledna je velmi unikátní, protože je tvořena kolesovým rypadlem a tím pádem patří mezi vzácné technické památky. Rypadlo č. 1452 bylo původně používáno v povrchovém dole Berzdorf. Je dlouhé 75 m a vysoké 33,5 m, vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 20 m. Tato plošina nabízí výhled na Horní Lužici, Dolní Slezsko a Berzdorfské jezero. Nedaleko od rozhledny-rypadla se také nachází naučná stezka zabývající se místní těžbou uhlí.

Další zajímavé rozhledny Euroregionu Nisa naleznete ZDE (ČR, 1. část), ZDE (ČR, 2. část) a ZDE (Německo, 2. část).

 

Telefonujte  na 224 916 485, pište na kurzy@tyrkys.cz, navštivte nás osobně Na Moráni 5, Praha 2

Staňte se průvodcem nebo delegátem ! Nabízíme kurzy a zkoušky pro

Tyrkys, škola cestovního ruchu, kurzy průvodců Průvodce cestovního ruchu * Průvodce pro region Praha *

Spojený kurz Průvodce cestovního ruchu a region Praha *

Semináře první pomoci * cizí jazyky pro cestovní ruch *

Pracovník cestovní kanceláře * Delegát pro cestovní kancelář

Přednášky z historie a dějin umění * Účetnictví a daně pro cestovní ruch * Rozvoj osobnosti