Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Kouzlo miniaturního světa: Objevte tajemství v parku miniaturních staveb v Česku!

Mariánské Lázně, jsou překrásné lázeňské město. Je to jeden z nejpopulárnějších cílů pro lidi, kteří hledají relaxaci, léčbu a unikátní přírodní krásy. A chcete poznat Mariánské lázně jinak?

Navštivte park Boheminium, který patří mezi nejvíce fascinující a nezapomenutelná místa u nás.

K parku na vrchu Krakonoš se dostanete autem (je tu výborné parkování) nebo dá se tam z centra Mariánských lázní dojet kabinovou lanovkou případně si udělat pěkný výšlap. 

Když vstoupíte do parku Boheminium, přenesete se do světa úžasných miniaturních staveb, které zobrazují nejznámější a nejvýznamnější památky Česka. Obrazně řečeno, projdete si Česko v jedné procházce. Můžete zkoumat naši bohatou historii a obdivovat více než 60 detailně propracovaných replik našich předních památek. 

jolana kopřiva Myslivcová, hluboka, škola tyrkys

Poznáte místa spojená s naší nejstarší historií, jako například Velehrad, rotundu sv. Jiří na Řípu nebo románský kostel v Hrusicích. 

Naši pozornost upoutají významné památky jako například hrad Karlštejn, zámek Hluboká, Lednice nebo Český Krumlov.

karlštejn, foto miroslav kopriva, kurzy průvodců

Obdivovat můžeme chrám sv. Barbory v Kutné hoře i kostel sv. Bartoloměje v Plzni s nejvyšší kostelní věží u nás. 
A samozřejmě nemůžeme opomenout ani technické památky nebo rozhledny například Ještěd nebo šumavský Poledník. 

ještěd, kurz průvodce, foto M kopřiva

Na první pohled nás u všech modelů upoutá jejich precizní přesnost. Miniaturní stavební díla jsou věrně zrekonstruována s ohromujícími detaily, které zachycují architektonické styly, složité ornamenty a dokonalé proporce.

Okolo většiny již byly provedeny „zahradní úpravy“ – vysazené drobné keříčky, květiny či další rostliny. Když si sedneme do dřepu, máme pocit, že jsme v opravdové krajině. Některé modely jsou dokonce interaktivní, u některých je zachycen život. 

miniatury, škola tyrkys

A pokud někdo náhodou některou z památek nepozná, jsou u každé stručné popisky nejen v češtině, ale oceňuji i texty v němčině a angličtině. 

Návštěva parku je skvělá i pro děti, které se zde mohou cítit jako obři, kteří procházejí místy, která jim připadají jako pohádková říše. Je to také skvělá příležitost pro rodiny sdílet společné zážitky a objevovat bohatou historii Česka spolu. 

Návštěva parku má z pohledu průvodce ohromný potenciál k propojení poznání a relaxace.  

  • Krásná pohodová procházka v přírodním parku.
  • Možnost ukázat klientům nejzajímavější místa naší vlasti. 
  • Možnost příjemného občerstvení, čistá WC .

Jediným a zásadním nedostatkem je, že park Boheminium neposkytuje průvodcům volnou vstupenku. Je pravdou, že v ceníku mají uvedenou slevu na vstupném pro skupiny větší než 20 osob, ale to je sleva pro klienty, nikoliv volný vstup pro průvodce. 

 

Foto: Miroslav Kopřiva 
Text:    PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová

Přihlaste se na! 

Kurzy a státní zkoušky

Přidejte se k nám! Zažili jsme společně: 

a mnoho dalších akcí

Přečtěte si také: