Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Menu

Průvodci - průkazku nebo osvědčení na Pražský hrad s sebou!

Průvodci - potřebujete na Pražském hradě vstup s turisty zdarma? Nezapomeňte si doklad, že jste průvodce! Pro získání volné vstupenky pro průvodce doprovázejícího turistickou skupinu je třeba u pokladny předložit doklad, že jste průvodce Prahou - průkazku - průvodcovský odznak nebo visačku!

Kontroly vstupného na Pražském hradě 
Licencovaní průvodci mohou zakupovat vstupenky v přednostní pokladně pro průvodce, která se nachází na II. nádvoří tam, kde je vstup do Obrazárny Pražského hradu.

V případě, že zakupujete zlevněné vstupenky skupiny pro seniorů nad 65 let nebo studenty, předkládáte v pokladně jmenné seznamy s daty narození. POZOR - vstupenky se musí kupovat v momentu, kdy je již skupina na Pražském hradě a v blízkosti pokladny. Při namátkových kontrolách budou v pokladně vyžadovat od klientů doložení nároku na slevu (pas, občanský průkaz, doklad o studiu). 

POZOR - kontrola vydávání volných vstupenek pro průvodce
Licencovaní průvodci mají nárok na volnout vstupenku po předložení Českého národního průkazu průvodce nebo kartičky PCT. 

Systém odbavení klientů u vstupu do památkových objektů na Pražském hradě.
Vstupenky do památkových objektů se zakupují u některé z pokladen v areálu Pražského hradu. I pro skupiny turistů platí, že každý klient obdrží vlastní vstupenku, kterou předkládá u vchodu do památkového objektu. 

Odbavení u vchodu do objektu probíhá elektronickou formou - u vchodů jsou umístěny turnikety. Klient přistoupí k turniketu, přiloží vstupenku čárkovým kódem k označovacímu místu a může vejít. 

POZOR - průvodce musí mít také vstupenku (bez stupenky přes turniket neprojdete). 

U pokladny se průvodce prokáže, že má licenci průvodce a obdrží bezplatnou - tzv. volnou vstupenku, kterou se bude používat u vchodů do jednotlivých objektů. POZOR - pokladní budou namátkově kontrolovat totožnost průvodců (to znamená, zda předložený průkaz souhlasí s průkazem totožnosti)

Jako platný doklad k vydání volné - zdarma vstupenky pro průvodce je

V případě, že se průvodce neprokáže platným dokladem, musí si také zakoupit vlastní vstupenku za cenu dle aktuálně platného ceníku!  

Text:    PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová

Přihlaste se na! 

Kurzy a státní zkoušky

Přidejte se k nám! Zažili jsme společně: 

a mnoho dalších akcí

Přečtěte si také: 

 

 

ktualizace 1. března 2024